FaysPro WMS Büyük Ölçekli Depolar

Büyük ölçekte depolar için geliştirilmiştir. Barkod veya Rfid teknolojilerini kullanarak deponuzu kontrol altına alır. Benzersiz (Serial Barcode) Seri Barkod ile Depo süreçlerinizde ki her detayı izlemenizi sağlar. Optimize eder, doğru ve güvenilir stok takibi yapar. Kontrollü ve hatasız sevkiyatla müşteri memnuniyeti oluşturur. İleri düzeyde, gelişmiş profesyonel bir Depo Otomasyon sistemidir. Entegrasyon modülü ile SAP Ecc, Oracle, Epicor, Logo, Netsis, Mikro gibi yazılımlarla entegre çalışabilirTeklif İste Broşürü İndir Demo Talebi Karşılaştır Mikro Site

Profesyonel Depo Otomasyon süreci sistem standartları içerisinde ayrı bir katman olarak yer almaktadır. Stok Takip Programı ile Depo Otomasyonu çok farklı kavramlardır. Depo Stok takip sistemi ile, Sayım, Ambar Transferi, Üretim ve sipariş iş emrine bağlı depo giriş çıkış işlemleri, seri-lot, son kullanma tarihi, fifo ve statik lokasyon takibi yapabilirsiniz.
Depo Otomasyonu denilince; Stok takip sisteminin tüm özelliklerine ilave olarak; Yerleşim Planı, Dinamik Raf Yeri Takibi, Raf Kapasitesi, Optimizasyon, Route, Picking, Sipariş ve Sevkiyat Planlama, Son Kontrol, Çeki Listesi, Elleçleme, Paketleme, Etiketleme, Boşaltma, Karma Koli Toplama, Yükleme gibi kavramlar ortaya çıkar. Fays_Pro WMS başlı başına uzmanlık gerektiren bu kavramlar için geliştirilmiş profesyonel "Depo/Ambar Yönetim Sistemi" yazılımıdır. Dünya hızla gelişiyor ve değişiyor. Bu değişim aynı zamanda teknoloji ve bilişim çağındaki süreçleri de aynı hızla etkiliyor. Depo uygulamalarında var olan eski teknoloji içeren, yönetim ve sistem modelleri, yerini hızla ileri teknoloji ve inovatif yeniliklere bırakıyor. Barkod mimarisi de yerini Rfid teknolojisine bırakmaya başlamıştır. Ancak doğurgan Rfid etiket maliyetleri yüzünden, hala barkod tüm dünyada kullanılmaya devam etmektedir. Karekod ve sonrasındaki gelişmeler bizlere göstermiştir ki, barkod uzun bir süre daha birçok sektörel alanda kullanılmaya devam edecektir. Özellikle Depo Otomasyonu ve Üretim yönetim sistemlerinde; standart barkod (EAN ve diğerleri) süreç izlenebilirliği ve işlem kolaylıkları stok programı açısından yetersiz kalmaktadır. Örneğin; Hangi tedarikçiden gelirse gelsin, hangi vardiyada üretilirse üretilsin, hangi Lot ve partiden depoya giriş yaparsa yapsın, ürüne basılacak barkod numarası hepsinde aynıdır. Sevk edilen ürün içinde aynı durum geçerlidir. Hangi müşteriye hangi lot ve parti üründen gittiği kolaylıkla tespit edilemez. Üretim Takip Sistemleri için bu veriler son derece önemlidir. Fays WMS ile müşerilerimizi ileri teknoloji ve inovatif yeniliklerle buluşturuyoruz. "Serial Barcode (Seri Barkod) " olarak adlandırdığımız bu yapı, barkod kullanılan tüm süreçlerde standart barkodun yapamadığı yetenekleri barındırmakta ve kullanıcıya işlem kolaylığı, izlenebilirlik ve sayım operasyonlarında büyük artılar taşımaktadır. Fays WMS kullanan müşterilerimiz "Standart Barkod" yetenekleri ile birlikte "Seri Barkod" yeteneklerinden de faydalanmaktadır.
Stok Kartları,
Depo Kartları,
Müşteri ve Tedarikçi Kartları,
Raf Kartları, (Yerleşim Planı)
Giriş - Çıkış İrsaliyeleri,
Üretimden Giriş Fişi, Sayım Fişi
Fire, Sarf Fişleri, Depo Transfer Fişi
Alım İade, Satış İade Fişleri,
Sayım Fazlası, Sayım Eksiği Fişleri
Konsinye Giriş, Çıkış Fişleri
Konsinye Giriş, Çıkış İade Fişleri
Seri / Lot / Parti Takibi,
Standart Barkod Üretme,
Seri Barkod (Serial Barcode) Üretme,
Çeki Listesi,
Raf Yeri Takibi,
Raf Ömrü Takibi,
Üretim ve Son Kullanma Tarihi Takibi, Garanti Takibi,
Raf Transferi,
Raf Kapasite Takibi,
Etiket Transferi,
Raf Yeri Durum Kontrolü,
Sevkiyat Ürün Toplama - Otomatik Ürün Toplanılacak Raf Planlaması, (Optimizasyon, Route )
Sevkiyat Sipariş Planlama Modülü,
( Sevkiyat Son Kontrol (Picking Control) )
( Transfer Ürün Toplama, Transfer Son Kontrol )
Kantar Modülü,
Kargo-Lojistik Modülü,
Üretim Saha İzleme Modülü,
Kalite Kontrol Etiketleme Modülü,
Paketleme Modülü,
Hızlı Üretim Modülü
Sesli Ürün Toplama Modülü (Voice Picking),
Çoklu Dil Desteği
El Terminalli Sayım Modülü
Barkod Etiket Tasarım ve Etiket Baskı Modülü
Rapor Tasarlama Modülü,
Etiket ve Raporlarınızın tasarımı,
Excel Entegrasyonu (Stok Durum Listesi, Depo Giriş, Depo Sevkiyat gibi listeleri excel'e atabilir ve kendi filitrelemenizi yapabilirsiniz),
Raporlar,
Kullanıcı Yetkilendirme ,
Kullanıcı arayüzünü tercihe göre düzenlenme.
Ön Analiz,
Method ve Kurgu Eğitimi,
Program Yüklemeleri,
Etiket Tasarımları,
Yerleşim Planı ve Raf Etiketi Üretimi
Proğram Eğitimi,
Ürün Barkod Etiketleme Süreci,
Genel Sayım,
Sevkiyat sürecine başlama,
Kontroller ve İş Teslimi.
Koli veya Palet üzerine basılacak seri barkod, palet veya koli miktarını takibe başlar. Palet veya koli bozulduğunda birim bazında çıkan ürün, ve kolide kalan ürün miktarını takip eder. Tekrar etiket basma işlemi gerekmez. Miktar bilgisi ile birlikte Raf Yeri (dinamik), Üretim Tarihi, Son Kullanma Tarihi, Garanti Tarihi, Kalite Kontrol, İşlem Yeri, renk, cins, tip, üretici kodu gibi birçok parametreyi hafızasında tutarak sevk veya sarf yapmanızı sağlar. Üretim bilgisi, Tedarikçi, Müşteri, Parti, Vardiya bilgilerini barındırır. Stok sınıflandırma yapar, parti, seri/lot bilgileri girebilirsiniz. İzlenebilirlik ve denetleme sağlar. Üretimden girişlerde kantardan gelen brüt, dara, net bilgilerinin takibini yapabilirsiniz. Depo içerisinde Raf transferi ve Etiket transferi yapabilirsiniz.

FORMÜL GAYET YALIN VE BASiT


Kullanıcıyı zorlamayan ve karışık olmayan,


kolay, hızlı, denetlenebilir ;


depo ve üretim stok takibi yapan, faydalı sistemler tasarladık. Yüzde yüz memnuniyetinizi hedefledik